ege preloader

prezentuje

Zapytaj nas

o produkty EGE

O MARCE

EGE

Duńska marka, sięgająca swoimi tradycjami 1938 roku, to dzieło wizjonera Madsa Eg Damgaards. Jego innowacyjny sposób prowadzenia przedsiębiorstwa zaowocował w postaci jednego z największych europejskich producentów wykładzin. Podwalinami jego filozofii były bezkompromisowa jakość i najnowocześniejsza technologia. Dzięki temu ege dzisiaj wyznacza standardy w projektowaniu wykładzin dywanowych dla najbardziej wymagających sektorów rynku i użytkowników.

Ege projektuje i produkuje wykładziny o unikalnych wzorach, znakomitej jakości, oraz z szacunkiem do środowiska. Pracując nad minimalizowaniem odpadów produkcyjnych, odzysku surowców i energii oraz opracowując produkty wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, ege jest jedną z czołowych marek na świecie pod względem wdrożenia priorytetów zrównoważonego rozwoju ONZ.

Wykładziny

PIĘKNO

Bezkompromisowa jakość i szacunek do ludzi i środowiska to podstawy, na których wyrosła absolutna miłość do sztuki i najwyższej klasy wzornictwa. Ege to marka znana z niezwykle pięknych wzorów, a także współpracy ze światowej klasy projektantami, takimi jak Monsieur Christian Lacroix, Tom Dixon, Nicolette Brunklaus czy Jean Paul Gaultier. Mecenat sztuki i zaangażowanie Ege w rozwój twórczości lokalnych artystów to także udział w wydarzeniach kulturalnych i przedsięwzięciach artystycznych, takich jak wystawy muzealne czy pokazy mody.

ZIELONA NIĆ The Green Thread_005_vn

Zielona nić biegnie przez wszystko, co robimy. Biegła przez dziesięciolecia i nadal będzie biegła w przyszłości. Wierzymy, że każda wykładzina to możliwość, by poprawić jakość środowiska i dobrostan żyjących w nim ludzi.

Rzucamy wyzwanie przemysłowym standardom i obmyślamy od nowa, jak estetyka, jakość i zrównoważony rozwój mogą stać się jednym. Nie tylko w kategoriach materiałów, ale też wszystkiego, co robimy. Zapraszamy, byście podążyli z nami za Zieloną Nicią. Przeczytaj więcej o osiągnięciach na rzecz zrównoważonego rozwoju i naszych ambicjach na przyszłość:

ECONYL

przędza z odpadów przemysłowych, w tym zużytych sieci rybackich

ECOTRUST

Podkład wykonany z przetworzonych butelek typu PET

Cradle to Cradle TM

EGE to jedyny producent wykładzin na świecie, wyróżniony tym niezwykle restrykcyjnym certyfikatem.

ZIELONA NIĆ EGE

Recykling i recyrkulacja - resztki stają się odpadami dopiero wówczas, gdy są zmarnowane.

EGE I POZYTYWNA EMISJA

Zmiana klimatyczna wymaga działania od każdego człowieka. Od firm - w dwójnasób.

ZRÓWNOWAŻONA STRATEGIA EGE

EGE podchodzi o kwestii odpowiedzialności środowiskowej w sposób systematyczny. Zobacz, jakie są strategiczne cele EGE na najbliższe lata.

Kolekcje iconmonstr-layer-10

Kolekcje ege pogrupowane są na koncepty, w ramach których odnaleźć możemy niezwykle szeroką gamę wzorów i wykończeń. Od niezwykle dekoracyjnej, wręcz pełnej barokowego przepychu kolekcji "Atelier" autorstwa Monsieur Christiana Lacroix, przez inspirowaną industrialnym Londynem "Industrial Landscapes" autorstwa Tima Dixona w koncepcji Highline, po subtelne kolekcje o niezwykle "zielonym" charakterze w ramach koncepcji ReForm: wykładziny ege to ponad 2400 wzorów z możliwością rekoloryzacji. Jeśli jednak Twój projekt tego wymaga, możliwe jest zaprojektowanie Twojej wykładziny według indywidualnego wzoru.

Realizacje

Realizacje

Wykładziny ege można spotkać w luksusowych obiektach na całym świecie. Ege jest obecne w 52 krajach, a zaopatruje w okładziny podłogowe nie tylko hotele czy biura, ale także obiekty publiczne, a nawet kina!

ibis Styles Lublin. Projekt Pracownia Tremend. Wzór indywidualny.
Alior Bank. Projekt Robert Majkut Design. ReForm Terra.
Kino Helios, Warszawa. Projekt Gierałtowski & Partnerzy Extract Design. Highline Atelier Velour.
The Nest, Warszawa. Projekt Beza Projekt. ReForm Terra.
Perfumeria Quality Missala. Projekt Royal Arts Marlena Kwiatkowska. Highline Atelier Papillons.

Kontakt

Skontaktuj się z nami!

Carpet Studio jest jedynym dystrybutorem wykładzin marki EGE w Polsce.

Biuro handlowe

ul. Boczna 8
44-240 Żory

Godziny otwarcia:
8:00 – 16:00